Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Czemu neony ledowe zdobywają obecnie tak dużą popularność

{Mało osób wie, że tak popularne neony mają już ponad 100 lat, bowiem pierwsze z nich pojawiać się zaczęły już około 1906 roku. Tak więc widać, że neonowa reklama to duży kawałek historii, która tak naprawdę cały czas trwa. Klasyczne neony są robione ze szklanych rurek napełnionych mieszanką szlachetnych gazów. Zależnie od tego, jaki był skład tej mieszaniny, to otrzymywano różny kolor świecenia. Tego typu neony na ścianę czy też montowane na dachach i konstrukcjach robią bardzo duże wrażenie, ale posiadają parę ważnych wad. Przede wszystkim produkcja ich jest dość pracochłonna, a poza tym z powodu użycia szkła nie nie są one bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne.

Przy jakiejś awarii czy uszkodzenia najczęściej takiego elementu naprawić się już nie dało, tylko trzeba było przygotować nowy. Z tego też powodu wydawało się, że taki reklamowy nośnik zacznie powoli znikać z naszych ulic, gdy na rynek wkroczyła technologia z diodami LED. Diody ledowe jako źródło oświetlenia przebojem się wdarły

Chyba każdy z nas zapewne kojarzy widoczne z daleka nocą barwne reklamy, będące niczym innym jak neonami. Od ponad 100 lat ta reklamowa forma cieszy się bardzo dużym powodzenie i skutecznością, a dziś poprzez nowoczesne technologie jej możliwości znacząco wzrosły. Klasyczne neony wykonuje się ze szklanych rurek wypełnionych mieszaniną szlachetnych gazów. Jeśli z dwóch stron takiej rurki zostanie podpięte napięcie elektryczne, to pojawiają się wyładowania i gaz we wnętrzu rurki zaczyna świecić w odpowiednim kolorze.

Zapewnia to niesamowite efekty, widoczne z dużej odległości w każdych warunkach klimatycznych, ale produkcja tego typu neonów jest trudna i wymagająca. Z uwagi na wykorzystanie szkła nie mają one też dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne, z takich też powodów nie była to tania i łatwa do instalacji postać reklamy. Dużo zmieniło się dzięki ledowej technologii, jaka się pojawiła przed kilkunastu laty i zyskała ogromną popularność. Takie neony led stały się świetną alternatywą dla dotychczasowych rozwiązań, wypierając je w dużym stopniu z rynku. Są znacznie tańsze, prostsze w produkcji, bardziej odporne mechanicznie i dają nieograniczoną ilość kolorów.

Napis ledowy umieszcza się w plastikowej rurce, jaką znacznie prościej można zagiąć na dowolny kształt w stosunku do szkła, nie będzie ona również narażona na uszkodzenie w przypadku jakiegoś uderzenia. Ledowe neony na ścianę zużywają dużo mniej energii, co w obecnych czasach jest bardzo ważne, technologia ta umożliwia także użycie praktycznie każdego koloru, jaki będzie chciał klient.

Wyśmienicie będą się sprawdzać zarówno w reklamie w środku budynków, jak też za nimi, jak klasyczne neony. Firmy które się specjalizują w wytwarzaniu tego typu neonów gwarantują dużą elastyczność w zakresie wzornictwa czy wymiarów, z tego też powodu każdy może zrobić neon na zamówienie właśnie taki, jakiego będzie potrzebował. A który będzie ładnie świecił przez wiele kolejnych lat.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]