Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Czy warto pomyśleć o ubezpieczeniu zwierzęcia domowego

Wzięcie do domu psa albo kota to wzięcie również za niego odpowiedzialności. Zwierzęciu należy bowiem zapewnić jedzenie i wodę, zadbać o jego higienę, a jeśli okaże się to konieczne zająć się też odpowiednim leczeniem. Z tym wiążą się określone wydatki, jakie przy wypadku albo chorobie mogą naprawdę być wysokie. Z takich też powodów właściciele zwierząt coraz częściej zastanawiają się nad zakupem jakiejś polisy, która by w takich sytuacjach mogła pomóc.

Jak się okazuje, ubezpieczenie kota online zaczyna być dostępne w coraz większej ilości ubezpieczycieli. Wprawdzie na razie kupić ją można wyłącznie w formie dodatku do innego ubezpieczenia, lecz należy się cieszyć, że w ogóle takie opcje się pojawiły.

W zależności od towarzystwa, polisa na zwierzęta będzie obejmowała różny zakres ryzyk. Z reguły będzie to leczenie w przypadku choroby albo wypadku, wydatki związane z uśpieniem czy też kradzież. Niezwykle przydatną i wartą rozważenia opcją jest ochrona OC. W sytuacji, kiedy zwierzak narobi jakiś szkód albo kogoś pogryzie, to odszkodowanie z takiego zdarzenia zostanie wypłacone przez zakład ubezpieczeniowy.

Standardowe ubezpieczenie psa online to wydatek w okolicach stu złotych w skali roku, tak więc już przy jednej nieplanowanej wizycie u weterynarza się ono zwróci. Co istotne, polisą mogą zostać objęte nie tylko psy i koty, ale także inne zwierzęta. W wielu towarzystwach będą to rybki i ptaki, ale jeśli się dobrze poszuka, to znajdzie się też polisy na świnki morskie, chomiki, króliki a nawet konie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]