Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto pomyśleć o montażu dobrej klimatyzacji w domu

Projektując swój dom czy też inny obiekt, w jakim będą przebywać ludzie, niezwykle istotne jest zadbanie o odpowiednią wentylację. Dawniej odbywało się to chociażby dzięki nieszczelnym oknem, przez jakie powietrze mogło przedostawać się do wnętrza. Lecz współczesne okna mają wysoką szczelność, żeby zachować wysokie parametry cieplne, dlatego też stosuje się różne inne techniki. Jedną z popularniejszych i częściej używanych jest rekuperacja, to znaczy inaczej wentylacja mechaniczna. Jest ona dużo bardziej nowoczesna od klasycznego wentylowania grawitacyjnego, a poza tym oprócz wymiany powietrza na czyste umożliwia też odzyskiwanie ciepła. To rozwiązanie jest naprawdę skuteczne, a przy tym przyjazne dla środowiska, co dzisiaj ma duże znaczenie.

System rekuperacji złożony jest z kilku urządzeń. Pierwsze to czerpnia, która pobiera czyste powietrze z zewnątrz budynku. Ponieważ powietrze to może zawierać różne szkodliwe zanieczyszczenia, to przekazywane jest do systemu rekuperatora, w którym na początku jest dokładnie filtrowane. Filtracja umożliwia wyeliminowanie dużej części zanieczyszczeń, w tym także szkodliwego kurzu i pyłu. Oczyszczone powietrze tłoczone jest do wentylacyjnych kanałów, a tymi kanałami przepływa też powietrze ze środka budynku.

Zależnie od konstrukcji systemu strumienie te mogą się ze sobą łączyć, albo będą odizolowane od siebie. Istotnym elementem jest wymiennik ciepła, w którym powietrze pobrane z zewnątrz zostaje ogrzane energią cieplną wewnętrznego. Rekuperatory oferowane są w kilku rodzajach, z tego też powodu każdorazowo należy dobrać najlepszy do konkretnego obiektu i oczekiwań właściciela. Bardzo ważnym parametrem będzie tu wydajność, lecz pasuje również zwrócić swoją uwagę na różne dodatkowe funkcjonalności. Jeśli ktoś będzie chciał się czegoś więcej dowiedzieć na temat rekuperacji, lecz również klimatyzacji czy wentylacji, to może zajrzeć na stronę cold-man.pl, albo wpisać w jednej z wyszukiwarek hasło klimatyzacja do domu i przeglądnąć otrzymane rezultaty.

+Tekst sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]