Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Fizjoterapia przy problemach z kolanami podczas biegania

Bieganie jest jedną z najpopularniejszych form sportowej aktywności, tak naprawdę biegają osoby z każdej grupy wiekowej. Nie potrzeba do tego specjalistycznego sprzętu ani specjalnego miejsca, wystarczą dobre buty i trochę chęci. Lecz regularne uprawianie tego sportu wiąże się z niebezpieczeństwem różnych urazów, lekceważenie których czasami źle się kończy. I nie będzie tu chodziło o skręcenia czy zwichnięcia, bowiem w ich przypadku przeważnie zaczyna się odpowiednie leczenie. Ale jeśli zacznie się pojawiać w stawie lub kolanie nieduży ból, to większość biegaczy nie zwraca na to specjalnej uwagi.

A to niekiedy jest początek poważniejszej kontuzji, którą koniecznie trzeba zaleczyć, aby nie dopuścić do czegoś poważniejszego. W większości przypadków bez problemów wystarczy dobrze przeprowadzona fizjoterapia Poznań, jaka zmniejszy dolegliwości i umożliwi zachowanie ciągłości treningów. W poważniejszych stanach potrzebna może być wizyta u ortopedy i zrobienie badań, przykładowo rezonansu magnetycznego czy USG. Umożliwi to lekarzowi ocenienie stanu stawów, ścięgien i mięśni, co będzie ważne przy wybraniu leczenia. Bardzo często występującą kontuzją wśród aktywnych biegaczy jest przeciążenie kolanowych stawów.

Wynika to głównie z nieodpowiedniej techniki, lecz również niewłaściwego obuwia albo twardego podłoża. Poznań fizjoterapia w takim przypadku ma przede wszystkim na celu odzyskanie prawidłowych wzorców ruchowych i ograniczenie bólu. Spora część ćwiczeń jest kładziona na poprawę siły mięśni, które najczęściej są używane przy bieganiu. Dodatkowo fizjoterapeuta powinien nauczyć pacjenta odpowiedniej techniki, co pozwoli ograniczyć niebezpieczeństwo powtórnej kontuzji w przyszłości. Seria zabiegów jest wykonywana w gabinecie, ale niejednokrotnie biegacz otrzyma też ćwiczenia, które może później wykonywać w swoim domu. W przypadku tego typu urazów ogromną rolę odgrywa profilaktyka i zapobieganie. Tak więc jeżeli ktoś zabiera się za systematyczne biegowe treningi, to powinien się przygotować do tego odpowiednio.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]