ARTYKUŁ SPONSOROWANY,Inne

Jakie możliwości dane nam obecnie internet

W internecie coraz bardziej powszechne stają się różnego rodzaju blogi. Ich charakter jest różnorodny, część autorów skupia się jedynie na jednym temacie i z niego publikują swoje artykuły, inni za to wolą postawić na dużo szerszy zakres zagadnień. Do tych ostatnich zaliczyć na przykład można serwis https://www.uxux.pl/, w którym użytkownicy przeczytają interesujące artykuły na różne tematy.

Lecz żeby takim blogiem można było wygodnie i bezproblemowo zarządzać, to wybrać trzeba właściwą platformę, na jakiej zostanie on uruchomiony. Obecnie najpopularniejszy i najczęściej wykorzystywany jest WordPress, co jest zresztą zupełnie zrozumiałe ze względu na jego wiele zalet. Nie bez podstaw na WordPressa wszyscy mówią blogowa platforma, bowiem został on stworzony właśnie do tego celu.

Dalej bardzo dobrze sobie radzi z taką rolą, lecz jego możliwości są obecnie dużo większe. Do Wodpressa powstała ogromna liczba najróżniejszych dodatków i wtyczek, znacznie poszerzających jego funkcjonalności. Uruchomić na nim można nie tylko duży firmowy serwis, ale nawet duży internetowy sklep. Dla właścicieli takich blogów istotne będzie to, że praktycznie całą konfigurację i instalację wykonuje się bez żadnego programowania. Do zarządzania wszystkim jest dostępny wygodny panel administracyjny, za pomocą jakiego w łatwy sposób można dodawać kolejne kategorie czy wpisy.

Przy pomocy wspomnianych wcześniej wtyczek da się też łatwo rozszerzać serwis o nowe funkcje. Wystarczy tylko zrobić ich instalację, aby z poziomu panelu mieć dostęp do pełnej konfiguracji. Ta prostota w administrowaniu jest bardzo ważna dla początkujących blogerów, ponieważ nie będzie od nich wymagać specjalistycznych wiadomości. Dotyczy to również wyglądu, co jest kolejnym dużym plusem tej platformy. W sieci znaleźć można ogromne ilości najróżniejszych skórek, które także należy zainstalować i za pomocą jednego przycisku można zmienić wygląd całego serwisu. Oczywiście sam WordPress nic nie kosztuje, lecz za niektóre wtyczki czy skórki należy coś zapłacić.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz