Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Najważniejsze parametry maszyn do przycinania styropianu

Firmy zajmujące się pracami remontowymi często korzystają ze styropianu, który niejednokrotnie trzeba docinać na odpowiedni rozmiar. Rzecz jasna można to zrobić jakąś piłką lub nożem, ale przy codziennej pracy będzie to zajmować sporo cennego czasu. Z tego też powodu lepszym rozwiązaniem będzie jakaś maszyna do cięcia styropianu, która umożliwi sprawnie i szybko realizować te prace.

Przy wyborze takiej maszyny należy mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim całość powinna być trwała i solidna, bowiem skutecznie musi dawać sobie radę w różnych warunkach. Ważna także będzie łatwość i prostota obsługi, tak żeby cięcie styroduru wykonywać mogły osoby nie mające zbyt dużej praktyki w tego typu zajęciach.

Jeżeli będzie chodzić o techniczne aspekty, to tutaj trzeba zwrócić uwagę na szerokość cięcia, ponieważ w różnych modelach różnie to wygląda. Solidna gilotyna do cięcia styropianu posiadać także będzie opcję przecinania styropianowej płyty na pół. Jest to funkcjonalność bardzo praktyczna, bowiem wtedy można wykonywać ocieplenie dokładnie tak grube, jaka będzie potrzeba.

Sprawdzone urządzenia tego typu nie powinny obsługiwać mniej niż 26 centymetrów, bo wtedy stosować je będzie można do praktycznie wszystkich płyt dostępnych w sprzedaży. Planując zakup takiego sprzętu warto również zwrócić uwagę na ogólną dostępność części zamiennych i akcesoriów. Wówczas nawet jeśli do wymiany będzie drut oporowy lub inne części, to bez problemów będzie można wszystko zakupić bez niepotrzebnych przestojów w pracy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]