Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Piaskowanie czy czyszczenie laserem – które jest lepsze

Zabytkowe muzy narażone są na rozmaite zabrudzenia. W pierwszej kolejności oszczędzać ich nie będą upływający czas i warunki atmosferyczne, na powierzchni cegieł wraz z kolejnymi latami pojawić się może jakaś warstwa osadów czy zanieczyszczeń. Sporym kłopotem będą także tak zwani artyści, którzy niejednokrotnie pozostawiają po sobie pomalowane sprayami pamiątki. Jednak doprowadzenie zabytków do porządku to duże wyzwanie, ponieważ w wielu przypadkach są one naprawdę wiekowe, i należy bardzo uważać żeby nic nie zostało uszkodzone. Tradycyjne techniki czyszczące tego nie gwarantują, bowiem wymagają albo użycia jakiegoś ścierniwa, albo jakiejś chemii przy myciu. Szczęśliwie z pomocą mogą tu przyjść nowoczesne technologie, czyli urządzenia do czyszczenia laserem. Od pewnego czasu z powodzeniem zastępują dotychczasowe metody, a plusy z ich zastosowania są niezaprzeczalne.

W pierwszej kolejności czyszczenie laserem umożliwi zachowanie oryginalnej struktury powierzchni materiału, a równocześnie świetnie usunie znajdujące się tam zabrudzenia. Bez znaczenia jest, czy to będą nacieki po deszczu, warstwa kurzu czy farba – promień lasera ze wszystkim sobie doskonale poradzi. Jest to możliwe dlatego, że moc promienia oraz częstotliwość wytwarzanych impulsów mogą być w szerokim zakresie ustawiane, dopasowując w ten sposób do typu powierzchni. Czyszczenie laserowe jest bardzo bezpieczne, przez brak fizycznego kontaktu nie będzie powodować żadnych mechanicznych uszkodzeń. Nie trzeba przy nim stosować żadnych dodatkowych chemicznych preparatów, wody ani czyściwa.

Dużym plusem tej techniki jest mobilność. Lasery podłącza się do prądu elektrycznego, i będzie to jedyne medium niezbędne do ich pracy. Z takich też powodów nie będzie konieczności demontowania albo rozłączania poszczególnych elementów przed czyszczeniem, bo w każde miejsce można się dostać dzięki mobilnej, niedużej głowicy roboczej. Dużą zaletą tego rozwiązania jest szybkość pracy, znacznie większa niż w przypadku tradycyjnych sposobów, ale też to, że zabiegi można wykonywać wielokrotnie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]