Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Separatory tłuszczu – jak są zbudowane i na jakiej zasadzie funkcjonują

Chyba każdy, kto kiedykolwiek musiał przetykać zatkane rury bardzo dobrze wie, ile jest z tym problemów. Niejednokrotnie przyczyną takiej sytuacji są różnego rodzaju tłuszcze, które po stwardnieniu osadzają się na ściankach i ograniczają możliwość przepływu. Jeśli czegoś takiego będzie za duża ilość, to w końcu cała rura w środku się zatka, i trzeba będzie wzywać specjalistów aby ją udrożnić. Aby zapobiec takim sytuacjom przepisy obowiązujące u nas zabraniają wpuszczania do systemu kanalizacji zanieczyszczeń, w jakich są obecne jakieś tłuszcze. Przede wszystkim to dotyczy różnego rodzaju firm zajmujących się gastronomią czy wytwarzających żywność, gdzie takich tłuszczy może się dużo pojawić w wylewanych ściekach.

Firmy te są zobowiązane do tego, żeby ścieki odpowiednio oczyszczać, z tego też powodu muszą one stosować odpowiednie urządzenia do takich celów. Najczęściej wykorzystuje się do takich zadań różnego rodzaju separatory. Na naszym rynku występują w kilku różnych rodzajach, ale największą popularnością się cieszą jednokomorowe, jakie poza eliminacją tłuszczów zatrzymują również zanieczyszczenia w większym ciężarze. Instaluje się je stosunkowo łatwo, nie potrzebują też tak dużej ilości miejsca jak pozostałe modele. Dostępne są w wielu różnych wielkościach, dlatego dość łatwo wybrać odpowiednią do profilu swojej działalności. Ze względu na to, że oddzielany tłuszcz gromadzi się na powierzchni ścieków w zbiorniku, to konieczny jest systematyczny serwis separatorów.

Zależnie od ilości produkowanych ścieków i ich parametrów czyszczenie separatorów tłuszcz należy planować przynajmniej raz na miesiąc, a niekiedy nawet częściej. Taki serwis musi być wykonany przez firmę mającą odpowiednie uprawnienia do tego, absolutnie robić tego nie może właściciel albo jego pracownicy. Wynika to z tego, że do wywozu zebranego tłuszczu potrzebny będzie specjalny samochód, a te zanieczyszczenia muszą być w odpowiedni sposób utylizowane. Dlatego też dobrą opcją będzie podpisanie na stałe umowy z jakąś firmą świadczącą takie usługi, wówczas łatwiej będzie zaplanować wizyty.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]