Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Wkład do kominka ze stali czy żeliwny – który będzie lepszy

Kominki cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród właścicieli domów. Nie tylko dają one klimatyczną atmosferę w zimie, ale też służyć mogą jako skuteczny sposób grzania. Aby tak się jednak stało, to trzeba wybierać modele przeznaczone do tego celu, czyli posiadające między innymi właściwe wkłady kominkowe kawmet. Obecnie wśród takich wkładów najbardziej popularne są dwa rozwiązania, to znaczy stalowe i żeliwne. Oba mają jakieś zalety i wady, z jakimi warto zaznajomić się przez wyborem.

Na pewno lepiej jest poświęcić trochę czasu na poszukiwania i nieco większą kwotę, lecz wybrać model jaki idealnie spasuje. Wkłady kominkowe Hajduk żeliwne są bardzo trwałe i solidne. Ze względu na charakterystykę żeliwa nagrzewają się nieco wolniej, ale też i przez więcej czasu akumulują energię cieplną. Żeliwo to jednak dość kruchy materiał, dlatego trzeba uważać przy użytkowaniu. Jeżeli zaczną się pojawiać jakieś gwałtowne skoki temperatur czy też nierówne rozgrzanie, to w takich sytuacjach wkłady kominkowe kratki mogą popękać.

Takiego problemu nie powinno być z wkładami stalowymi, które są znacznie odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne. Stal nie akumuluje tak dobrze ciepła, tak więc dla zwiększenia wydajności tego typu wkłady kominkowe Defro dodatkowo są wykładane od wewnątrz specjalnymi cegłami. Przy stalowych modelach producenci często dokładają dodatkowe rozwiązania, jakich nie ma we wkładach żeliwnych, takie jak na przykład komory wtórnego spalania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]