Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Z jakiego powodu wykrywanie metali ma tak duże znaczenie przy wytwarzaniu żywności

{Podczas wytwarzania jedzenia wymagane jest zapewnienie wysokich standardów związanych z bezpieczeństwem. Niezwykle ważne jest miedzy innymi to, aby nic niechcianego nie zostało umieszczonego w opakowaniu. I nie chodzi tu jedynie o zanieczyszczenia chemiczne czy biologiczne, ale o metalowe przedmioty, które również znaleźć się mogą w żywności. Oczywiście nikt celowo ich tam nie będzie dawał, ale wystarczy że odłamie się jakiś fragment śruby czy obudowy, żeby pojawiły się problemy.

Z takich też powodów podczas wytwarzaniu

Producenci produktów żywnościowych spełniać muszą naprawdę ostre normy jeżeli chodzi o proces produkcyjny. Bardzo ważne rzecz jasna jest wykorzystywanie składników najlepszej jakości oraz dbanie o higienę i czystość na każdym etapie. Lecz jest dodatkowo jedna rzecz, o której przeciętny konsument raczej nie ma pojęcia, a mianowicie detekcja metali. Jak pokazuje praktyka, że w przypadku linii produkcyjnych problem taki występuje dość często. Oderwane elementy obudowy, pourywane części czy odkręcone śruby to coś, co w jedzeniu absolutnie nie może się znaleźć.

Z tego też powodu firmy produkujące żywność stosują najróżniejsze urządzenia magnetyczne, mające za zadanie wychwycenie wszystkich, nawet najmniejszych metalowych drobinek. Urządzenia te najczęściej składają się z mocnych neodymowych magnesów, jakie mają największą moc ze wszystkich. Dzięki tej mocy w skuteczny sposób wychwytują one wszystko, co posiada tylko magnetyczne właściwości i przypadkiem się znalazło w produkowanej żywności.

Trzeba jednak pamiętać, że separacja metali tą metodą nie umożliwi wyłapania niebezpiecznych zanieczyszczeń z innych metali, na przykład aluminium lub miedzi. W takim przypadku trzeba stosować inne metody, żeby także przypilnować, aby nic nie przedostało się do jedzenia. Jedną ze stosowanych technik jest separacja metali za pomocą urządzeni wykorzystujących promieniowanie rentgenowskie. Detektory takie charakteryzują się dużą skutecznością przy działaniu, i bardzo dobrze się sprawdzają w dużej ilości zastosowań. Co ma duże znaczenie, dzięki odpowiedniej konstrukcji ich działania nie powinny zakłócać metalowe elementy, z których zrobiony jest taśmociąg czy też sam sprzęt.

W przypadku detektorów metali bardzo ważne jest, w jaki sposób sobie radzą z drobinami o niewielkich rozmiarach. Przy modelach wyposażonych w magnesy neodymowe jest możliwość wychwytywania cząstek, mających rozmiar nawet trzydziestu µm. Rentgenowskie urządzenia też cechują się dużą precyzją działania, a dużą ich zaletą jest szeroki zakres wykrywanych metali.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]