Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Zmieniające się formy komunikowania z psychologiem – wizyty online

Statystyki psychologiczne potrafią nadzwyczaj wiele powiedzieć o przyszłym pracowniku. Dzięki nim pracodawca zorientuje się, czy ewentualny kandydat nadaje się na dane stanowisko. Tudzież figura, poszukująca zaangażowania, dowie się, czy ma profesjonalne predyspozycje do konkretnej pracy. Są zawody, w jakim miejscu testy psychologiczne są obowiązkiem. Orzecznictwo psychologiczne jest niezbędne w pracach ciężkich, w jakim miejscu istnieje szansę zagrożenia zdrowia lub ewentualnie życia, wynikająca z sił natury.

Wskutek tego takie badania muszą przejść osoby pracujące na morzu, pod ziemią oraz w powietrzu, innymi słowy marynarze, górnicy, piloci, kierowcy itp. Badania psychologiczne muszą także przejść pracobiorcy, jacy będą mieli kontakt z bronią – weryfikuje to psychoterapia radom. Chodzi tu w zasadzie o policjantów.

Kandydaci na stróżów prawa muszą przejść przez Multiselect. Wykonuje się go po teście wiedzy ogólnej oraz po ocenie sprawności fizycznej. Toteż jest trzecim etapem selekcji. Przeprowadza go zespół psychologów KWP. Test ten składa się z 400 pytań, jakie rozwiązuje się przy pececie. Sprawdza zdolność analitycznego i przestrzennego myślenia oraz spostrzegawczość. Taki test jest dosyć skomplikowany, w następstwie tego wielu kandydatów odpada w tym etapie. W ostatnich czasach nie wyłącznie zawody niebezpieczne wymagają testów. Aktualnie coraz więcej korporacji angażuje speców z dziedziny rekrutacji. Ich zadaniem jest znalezienie słusznego pracownika. Okazuje się, iż testy psychologiczne pomagają w tym przedsięwzięciu. Ich plusy chwalą sobie z reguły duże firmy oraz agencje marketingowe, innymi słowy firmy które wypatrują robotników efektywnych oraz odpornych na stres.

Na ogół w rekrutacji zawodowej bada się zdolność gospodarowania od czasu do czasu, asertywność, zdolności przywódcze, odporność na napięcie, a nawet optymizm. Efekt takiego testu w szeregu przypadków jest decydującym składnikiem w podjęciu decyzji o zatrudnieniu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]