Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Google analytics 4 – jakie korzyści niesie wdrożenie tego narzędzia

Internet zyskał ogromną popularność jeśli chodzi o prowadzenie biznesu, szczególnie dotyczy to coraz mocniej rozwijającego się handlu. Jednak odpowiednie planowanie działań nie jest łatwe biorąc pod uwagę konkurencję, z takich też powodów są do tego potrzebne różnorodne dane. A te uzyskać chociażby można z różnego rodzaju analitycznych narzędzi, w wśród których od wielu lat najbardziej popularne jest google analytics. Jakiś czas temu została udostępniona zupełnie nowa wersja tego popularnego narzędzia, opierająca się na całkiem nowym podejściu i dająca zupełnie nowe możliwości.

Użytkownicy przyzwyczajeni do dotychczasowej wersji z pewnością mogą być zaskoczone już po obejrzeniu panelu do zarządzania, jaki gruntownie przebudowano. Sporo dotychczasowych analiz zostało wyłączonych lub przeniesionych w inne miejsce, a w zamian jest kilka nowych. Lecz jeszcze więcej zmian jest jeśli chodzi o podejście do analizowanych danych. Google analytics 4 w miejsce dotychczasowych odsłon używa zdarzeń, co zapewnia dużo większą niezależność, a jednocześnie umożliwia śledzenie na wielu urządzeniach i platformach. Co istotne, będzie to dotyczyło zarówno zwykłych stron internetowych, jak również aplikacji, jakie coraz powszechniej są używane. Dzięki temu każdy z użytkowników może być całościowo analizowany bez względu na to, w jakim miejscy się loguje i na jakim urządzeniu, co daje znacznie większe możliwości dla osób zajmujących się marketingiem i promocją.

Dużą pomocą dla wielu posiadaczy sklepów będzie też prognozowanie zachowań użytkowników, można na przykład oszacować prawdopodobieństwa odejścia i zakupu, i w oparciu o to grupować klientów. W związku z tym że to narzędzie jest całkowicie nowe i działające niezależnie od dotychczasowego, to niezbędne będzie jego odpowiednie uruchomienie. Jeśli kogoś interesować będzie google analytics 4, to jeśli dysponuje odpowiednią wiedzą, to zająć się tym może sam. Szczególnie że informacji na ten temat nie brakuje, dużo przydatnych można na przykład znaleźć w serwisie https://clickflow.pl/.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]