Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Jak efektywnie poradzić sobie z żałobą?

Nowoczesny świat potrzebuje współpracy psychologów z coraz młodszymi pacjentami. Niezwykle niejednokrotnie są to dzieci, będące nawet w wieku przedszkolnym. Przyczyny wizyt dzieci u psychologa są niezmiernie różnorodne – ma prawo to być choroba, jaką jest zespół ADHD, opóźnienie w rozwoju, zaburzenia po traumatycznym przeżyciu, trudności z mówieniem i dziesiątki innych wydarzeń, które miały wpływ na psychikę dziecka.

Psycholog funkcjonuje równolegle z dziećmi oraz ich rodzicami – sprawdź psychoterapia dda radom. Psycholodzy dziecięcy funkcjonują w wielu położeniach – w poradniach psychologicznych, w szkołach oraz w poradniach niepublicznych. W czasie ustalania terminu pierwszej wizyty należy się spytać, czy na pierwsze spotkanie nadejść z dzieckiem, lub bez niego. Zdarza się, że pierwszy kontakt polega na rozmowie z rodzicami, na przeprowadzeniu poprawnego wywiadu, omówienie kłopotu, założenie celu i przygotowanie się do dalszej pracy z dzieckiem. Im znacznie bardziej złożony problem, tym odpowiedniej trzeba się do niego przygotować.

Poprawnie, gdyby rodzice spisali sobie wszystkie kłopoty, niepewności, pytania, im więcej detali podadzą na pierwszym spotkaniu, tym odpowiedniej psycholog przygotowuje się do pracy z dzieckiem. Nie można na początku określić, jak wielu spotkań będzie wymagała terapia. Na ogół, po kilku spotkaniach z dzieckiem, psycholog omawia postępy terapii z rodzicami, wszyscy z kolei przekazują doktorowi własne spostrzeżenia – na tej podstawie podejmowana jest wspólna decyzja, co do dalszego przedsięwzięcia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 Komentarz

  • Post Author
    Darek
    Posted 14/09/2023 at 09:31

    +Reklama+
    W Polsce detektywistyczne usługi cieszą się coraz większą popularnością. Profesjonalni detektywi oferują wsparcie w dziedzinach takich jak zdrada małżeńska czy poszukiwanie osób zaginionych. Sprawdź ofertę od detektyw .

Dodaj swój komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]