Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

WordPress – dlaczego ten system zarządzania blogiem cieszy się taką popularnością

Do tworzenia stron internetowych wykorzystywane są coraz częściej są specjalne platformy. Jedna z najpopularniejszych to WordPress, na niej właśnie oparta jest zdecydowana większość istniejących w internecie blogów. Zresztą taki był pierwotny zamysł twórców WordPressa, choć dzisiaj rozszerzyło się to wszystko ogromnie. Przede wszystkim platforma WordPress jest całkiem darmowa, nie trzeba ponosić za nią żadnych opłat. Darmowych jest również większość motywów graficznych oraz dodatkowych modułów, rozszerzających funkcjonalność strony.

Moduły takie instaluje się bardzo prosto, a przy ich pomocy da się zrobić w zasadzie wszystko, co się potrzebuje. Za część z nich należy ponieść jakąś opłatę, bo ich wykonanie wymagało sporego nakładu pracy, ale koniec końców koszty i tak będą dużo mniejsze niż gdyby było potrzeba tworzyć cały serwis od nowa. Analogicznie jest z graficznymi motywami, jeśli ktoś będzie chciał zrobić własny, dopasowany pod profil działalności i swoją firmę, to także niewielkim kosztem to wykona. Kolejną dużą zaletą WordPressa jest łatwość instalacji i konfiguracji. Jeśli ktoś się orientuje w tym temacie, to wszystko powinien zrobić w przeciągu godziny, i będzie już wtedy można publikować pierwsze wpisy. Zarówno konfigurowanie samego systemu jak również kompleksowe zarządzanie wpisami i kategoriami odbywa się z poziomu panelu administracyjnego.

Panel ten jest bardzo prosty i intuicyjny, a jednocześnie oferuje bardzo dużo możliwości. Do artykułów można przy użyciu wygodnego edytora dodawać zdjęcia czy filmy, bez potrzeby wykonywania jakichkolwiek skomplikowanych czynności.

Dobrze zrobiona konfiguracja obejmować również powinna obszar SEO, a to będzie jeszcze jeden argument za tym, żeby do uruchomienia bloga użyć WordPressa. Przyjazna struktura linków wraz z wysoką optymalizacją samej konstrukcji strony sprawiają, że wpisy indeksują się naprawdę szybko i są wysoko w wynikach wyszukiwania. Tak więc jeżeli ktoś będzie chciał uruchomić swój blog, na przykład taki jak https://www.codziennaporcjainformacji.info/, to na pewno powinien pomyśleć o użyciu WordPressa.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]