Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Jak pielęgnować wrzosy oraz azalie?

Do roślin wrzosowatych zaliczamy różaneczniki, wrzosy, wrzośce i azalie. Te pierwsze są dekoracja naszych skwerów późną wiosną. Wrzosy natomiast są symbolem jesieni. Są one dość wymagające w uprawie. Wszelkie kwiaty należące do tej rodziny roślin potrzebują półcienistego i spokojnego. Muszą być osłonięte od przeciągów oraz silnych wiatrów, które im szkodzą. Najlepszą dla nich glebą jest ta o kwasowym odczynie, należałoby to uczynić przed posadzeniem roślin.

Wymagają częstego i systematycznego podlewania. Żeby woda nie wyparowywała za szybko, warto podsypywać ziemię korą sosnową bądź torfem. Będzie to także chroniło roślinę przed niektórymi chorobami. Różaneczniki są florami wybitnie wrażliwymi zarówno na warunki atmosferyczne jak i na zanieczyszczenia środowiska. Trzeba prawidłowo wybrać miejsce, w jakim je posadzimy.

Koniecznie należy im dostarczać składników odżywczych z grupy makro i mikroelementów. Na zimę obowiązkowo trzeba je ubezpieczyć przed zmarznięciem i należy zrobić to już przed pierwszymi przymrozkami. Znacznie więcej o wrzosach na wrzośce. Kwiaty cebulowe rozkwitają już wczesną wiosną, są trwalsze i znacznie bardziej odporne na zmiany temperatur niż inne rośliny. Ich pielęgnacja żąda dużo pracy, jakkolwiek wynik na pewno jest jej warty. Wiosna jest dobrą porą na sadzenie cebulek, z jakich latem wyrosną śliczne kwiaty.

Nim zaczniemy sadzić kwiaty, zaplanujmy ich rozmieszczenie na grządkach. Pomoże nam późnym latem, kiedy będziemy chcieli wykopać cebulki. Solidny pomysłem jest sadzenie roślin cebulowych i bylinowych na jednej grządce. Byliny rozkwitają w następnej kolejności, w następstwie tego kiedy rośliny cebulkowe już przekwitną, nasze grządki będą dalej żywe i kolorowe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]