Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Jakie są najpopularniejsze rodzaje pieców stosowanych w saunach, jak wybrać odpowiedni

Korzystanie z saun zaczyna być coraz popularniejsze wśród naszych mieszkańców. Wprawdzie daleko nam jeszcze do Skandynawów, jednak naprawdę sporo osób docenia już zalety takiego wypoczynku. A to ma przełożenie na zainteresowaniem instalacją saun w swoich domach, co jak pokazuje praktyka jest niezbyt kosztowne i skomplikowane. Dużo specjalistycznych firm ma bowiem w swojej ofercie sauny na wymiar, przez co otrzyma się gotową do zamontowania konstrukcję, z jakiej po kilku godzinach pracy da się w pełni korzystać. Decydując się na saunę należy się przede wszystkim zastanowić, jaki typ pieca zostanie użyty.

Typowa konstrukcja na drewno niesie trochę kłopotów, dlatego klienci coraz częściej decydują się na piece do saun w wersji elektrycznej. Te zaś są oferowane w paru różnych wersjach, to znaczy jednofunkcyjnych, dwufunkcyjnych oraz akumulacyjnych. Piece jednofunkcyjne wyłącznie nagrzewają powietrze oraz kamienie, a wilgoć można uzyskać przez zraszanie gorących kamieni odrobiną wody.

W przypadku modeli dwufunkcyjnych do użytku jest dodatkowo generator wytwarzający parę, umożliwiający duże zróżnicowanie saunowych kąpieli. W jeszcze inny sposób funkcjonują kumulacyjne piece, które przypominają zasadą działania termos, gdyż wszystko jest zaizolowane termicznie, i dzięki temu gotowe do pracy w dowolnym momencie. Szczegółowej wiedzy w temacie danych rodzajów pieców dowiedzieć się można odwiedzając jakiś sprawdzony sauny sklep. Pracujący w nim specjaliści z pewnością pomogą w wybraniu najodpowiedniejszego w danym przypadku rozwiązania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]