Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Na jakiej zasadzie działają na silnik preparaty do oleju

Każdy samochodowy silnik w czasie pracy będzie się w jakiś sposób zużywał. Zastosowanie oleju o dobrych parametrach i jego regularna wymiana z pewnością ograniczy taki proces, lecz jednak nie wyeliminuje go całkowicie. A już na pewno jeżeli ktoś tę wymianę oleju zaniedbuje lub też wlewa kiepski jakościowo, wówczas niebezpieczeństwo szybszego zużycia jest znacznie większe. Jednak w ostatnim czasie posiadacze pojazdów otrzymali możliwości ograniczenia w znaczny sposób tego zjawiska, w formie specjalnych preparatów dolewanych do oleju.

Jeżeli ktoś będzie chciał poczytać coś więcej w ich temacie, to może w oknie wyszukiwarki wprowadzić hasło aktualnie obowiązujące normy emisji spalin i przeglądnąć otrzymane wyniki. Działanie tych środków polega na tworzeniu na powierzchni metalowych elementów w silniku cienkiej, ceramicznej warstwy.

Powłoka ta cechuje się tym, że jest twarda, a jednocześnie śliska. A to na dwa sposoby może pomóc silnikowi. Przede wszystkim większy poślizg to mniejsze opory, zwłaszcza w przypadku zimnego silnika. To bezpośrednio się przekłada na ilość zużytego paliwa, po zastosowaniu takich środków rachunki za paliwo zmniejszyć się mogą nawet o kilkanaście procent. A wysoka twardość przekłada się na zwolnienie zużywania elementów w środku, a niekiedy i na ich pewne zregenerowanie. Dzięki temu znacząco można ograniczyć niebezpieczeństwo poważniejszej usterki, która się będzie wiązała z wysokimi wydatkami. To pozytywnie także wpływa na pracę napędowej jednostki, na przykład się zmniejszają hałas i wibracje.

Zresztą preparaty te można stosować nie tylko w samych silnikach, lecz również w innych układach mechanicznych, takich jak przekładnie czy skrzynie biegów. W każdym przypadku wpływają one pozytywnie na działanie danego mechanizmu i wydłużają jego żywotność. Dużo w temacie ich działania przeczytać można w sieci, na przykład po wpisaniu w oknie wyszukiwarki hasła Ceramizer CBAT do automatycznych skrzyń biegów. Bez żadnego problemu znajdzie się także dokładną instrukcję, jak stosować taki preparat aby był najbardziej skuteczny.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]