Moda, Lifestyle

Paski wybielające – jak ich używać i czy naprawdę są bezpieczne

Osoby, jakim się marzą idealnie białe zęby do wyboru mają parę różnych możliwości. Przede wszystkim zacząć trzeba od zrezygnowania z palenia papierosów oraz nieodpowiedniej diety, ponieważ są to podstawowe czynniki które przyczyniają się do powstawania nieładnych przebarwień. Ale jeśli już ktoś ma już żółte zęby, to nawet jeśli zmieni swoje nawyki to i tak kolor raczej pozostanie. Z tego też powodu dużym zainteresowaniem cały czas się cieszą zabiegi wybielania, oferowane przez profesjonalnych stomatologów. Efekty tego typu zabiegów są długotrwałe, jednak liczyć się trzeba ze sporymi kosztami. Inną opcją, znacznie mniej kosztowną i możliwą do zrobienia w swoim domu, są wybielające paski. W ostatnich czasach cieszą się one dużą popularnością, także z uwagi na swoje ceny.

Tego typu paski można bowiem kupić we wszystkich aptekach i wielu internetowych sklepach, a cenowo naprawdę dobrze wychodzą. Jeżeli ktoś będzie chciał dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, to w wyszukiwarce może podać hasło paski crest, a następnie przeglądnąć zwrócone wyniki. Tego typu informacje przydają się bardzo, jeśli ktoś faktycznie decydował się będzie na zrobienie takiego zabiegu. Tak naprawdę rzadko występują przy nim jakieś bardziej poważne skutki uboczne, lecz trzeba zachować sporo ostrożności podczas nakładania pasków. Paski te bowiem zawierają silne chemiczne związki, typu nadtlenek karbamidu albo nadtlenek wodoru.

Substancje te po wchłonięciu przez zęba powodują jego wybielenie, ale w zetknięciu z tkankami miękkimi mogą wywołać jakieś podrażnienia. Z tego też powodu podczas nakładania pasków trzeba uważać, aby w miarę możliwości nie dotykały one dziąseł i języka, tak aby zmniejszyć ryzyko ich podrażnienia. Jeśli ktoś nie do końca będzie miał pewność co do stanu swoich zębów i tego, czy nadawać się one będą do takiego wybielania, to powinien omówić to ze swoim stomatologiem. Przy nakładaniu bardzo istotne jest też to, żeby wszystkie paski odpowiednio przylegały do zębów. Jeśli tak się nie stanie, to niektóre części zęba nie zostaną dobrze wybielone i będzie to jednak widoczne.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz