Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Sprzedaż kamienicy czy budynku wielorodzinnego – jak się za to zabrać

Sprzedanie każdej nieruchomości wiązać się będzie z wieloma różnymi sprawami do pozałatwiania. Przede wszystkim taka transakcja przeprowadzona być musi przez kancelarię notarialną, gdyż w innym przypadku nie będzie ważna. Ale aby dało się ostatecznie stawić w kancelarii, to do załatwienia będzie wcześniej szereg spraw formalnych, zarówno jeżeli będzie chodziło o samą nieruchomości, jak też zainteresowanego kupca.

Każde niedopatrzenie czy pomyłka mogą być później źródłem wielu komplikacji, tak więc niezwykle istotne będzie dokładnie przygotowanie wszystkiego. Mnóstwo tych spraw będzie do załatwienia już w przypadku zwykłego mieszkania czy domu jednorodzinnego, a tym bardziej jeżeli do sprzedaży będzie coś znacznie większego. Jeżeli ktoś do zbycia będzie miał wielorodzinny budynek, kamienicę czy biurowiec, to ilość formalności, które go będą czekać będzie wielokrotnie większa.

Dochodzi jeszcze do tego sprawa finansów. O ile średnia cena przy lokalach mieszkalnych wynosi mniej więcej około kilkuset tysięcy, to w przypadku kamienic czy biurowców mowa jest co najmniej o kilkudziesięciu milionach. A w przypadku takich kwot zlekceważenie sobie czegoś może mieć bardzo przykre następstwa. Tak wysokie sumy wpływają też na ilość potencjalnych nabywców. Ci będą raczej ograniczeni do inwestorów, jacy na zakupionej nieruchomości będą chcieli później zarobić. Jak można więc zobaczyć takie transakcje wcale nie będą łatwe i wymagają odpowiedniego doświadczenia i przygotowania.

Jeśli ktoś nie będzie miał na tyle umiejętności, żeby zająć się tym wszystkim, to przekazać to powinien to profesjonalistom. Firmy które się zajmują obsługą takich transakcji bez problemów się wyszuka w sieci, przykładowo po podaniu w wyszukiwarce hasła skup kamienic i przeglądnięciu otrzymanych stron. Takie firmy posiadają dużą praktyczna wiedzę, przez co mogą zapewnić wysoką jakość i pełne bezpieczeństwo. Często też współpracują z notariuszami i prawnikami, a jeżeli będzie potrzebna konsultacja architektoniczna to także nie będzie z tym problemów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]