Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Tablice sensoryczne – w jaki sposób pomagają w rozwoju dzieci

Małe dzieci uwielbiają bawić się przedmiotami, którymi nie powinny. Zadaniem rodziców musi być zadbanie o ich bezpieczeństwo i przypilnowanie, aby nic niepożądanego nie dostało się w ich rączki. Lecz można pomóc maluchom w poznawaniu świata, a świetną metodą na to będą różnego rodzaju tablice manualne. Tablice takie cieszą się dużą popularnością, ponieważ świetnie wpływają na stymulację rozwoju. Przymocowane są do nich elementy, jakie można znaleźć w każdym domu. A które można przekręcać, przesuwać czy przeciągać, ćwicząc przy tym koordynację ruchową i zdolności manualne.

Tablice edukacyjne można kupić w dużej ilości sklepów, zarówno nieduże, mające kilka elementów, jak też dużo większe, mające ich ponad dwadzieścia. W zależności od wytwórcy zawierają one bardzo różne przedmioty, w niejednym przypadku można też tablicę zrobić na zamówienie i wybrać, co będzie się na niej znajdowało. Lecz jeżeli ktoś ma trochę zdolności manualnych, to tego typu tablicę bez żadnego problemu będzie też w stanie samemu przygotować. Wbrew pozorom nie jest to jakiś wielki wyczyn, tylko trzeba pomyśleć o kilku ważnych rzeczach.

Tablica manualna najlepiej sprawdzi się na grubej sklejce, materiał ten jest bardzo trwały, a równocześnie wygląda bardzo ładnie. Sklejkę należy przyciąć do odpowiedniego rozmiaru, a potem ze względów bezpieczeństwa pozbyć się wszystkich kantów. Następnie do tak przygotowanej bazy można przytwierdzić różnego rodzaju przedmioty.

Rozmaitych możliwości jest tu sporo, bo można użyć kręcących się zębatek, przełączników czy lusterek, bardzo dobrze sprawdzają się także różnego rodzaju elektroniczne urządzenia, takie jak na przykład telefony, piloty czy kalkulatory. Dobrym pomysłem będzie również wykorzystanie przedmiotów wydających jakieś dźwięki, z tego też powodu warto przeznaczyć jakieś miejsce na dzwonek, trabkę czy cymbałki. Wszystkie przedmioty muszą być dobrze przymocowane, żeby się ich nie dało oderwać w przypadkowy sposób. Tablica edukacyjna nie powinna również posiadać żadnych drobniejszych elementów, jakie mogą odpaść, ponieważ stanowiłoby to duże zagrożenie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 Komentarz

 • Post Author
  Daria
  Posted 17/08/2023 at 11:40
  89/100

  +Reklama+
  Maluchy w Bielsko-Białej znajdą u nas przedszkole, które stawia na twórczość i naukę poprzez zabawę. Dbamy o wszechstronny rozwój, oferując atrakcyjne zajęcia dodatkowe. Sprawdź czy są jeszcze wolne miejsca w przedszkole Bielsko, aby tam zapisać swoje dziecko.

Dodaj swój komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]