Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

W jaki sposób działają i w taki sposób się stosuje zmywacze do paznokci

Duża część kobiet bardzo chętnie ozdabia paznokcie. Możliwości na to będzie przynajmniej kilka. Cały czas dużym zainteresowaniem się cieszą rozmaite lakiery. Mają one ten plus, że są dostępne w niezliczonej liczbie kolorów i odcieni, a do tego bez żadnego problemu je można nałożyć samodzielnie w domu. W ostatnim czasie coraz większa liczba pań decyduje się też na zrobienie hybrydowych paznokci, tu także kolorystycznych możliwości jest dużo, a prezentują się one naprawdę bardzo ładnie. O ile hybrydy nakleja się, ale też i zdejmuje w gabinetach kosmetycznych, to jeśli chodzi o lakier sobie też można z nim poradzić samemu. Wystarczy w tym celu kupić jakiś skuteczny, sprawdzony zmywacz do paznokci, jaki całą sprawę załatwi.

Całkiem niedawno jeszcze większość tego typu zmywaczy zawierała w swoim składzie aceton. Substancja ta bardzo skutecznie sobie radzi z dużą częścią lakierów, ale jest dość agresywna w działaniu. Przy nieumiejętnym stosowaniu albo bardziej delikatnych paznokciach może nawet spowodować jakieś ich uszkodzenia, z tego też powodu trzeba tu dość mocno uważać. Jest oczywiście sporo sytuacji, gdy nie obejdzie się bez acetonu, lecz jeżeli tylko będzie możliwość, to lepiej czymś innym go zastąpić.

Zwłaszcza że aktualnie nie ma problemu z dostępnością do wielu skutecznych produktów, które w swoim składzie acetonu nie zawierają. Na przykład popularne są zmywacze opierające się na octanie winylu lub butylu, a bezpieczeństwo ich stosowania jednak będzie znacznie większe. Szukając zmywacza warto zwrócić swoją uwagę na to, do jakich celów ma być on przeznaczony.

Część takich zmywaczy zawiera bowiem dodatkowe środki pielęgnacyjne, na przykład olejki czy wyciągi z roślin. Jeśli celem jest tylko pozbycie się lakieru, to bardzo dobrze sprawdzą się one w tej roli, ponieważ dodatkowo odżywią i nawilżą płytkę. Lecz jeśli będzie to przygotowanie pod manicure hybrydowy, to takich produktów należy unikać. Pozostawić one bowiem mogą tłustą warstwę, która utrudni przyklejenie hybrydy i spowodować może szybkie jej odpadanie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]