Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Zakup domu bliźniaczego – czy warto rozważać taką opcję

Aktualnie ilość oferowanych w sprzedaży projektów domów jednorodzinnych sprawia, że w zasadzie każdy prędzej czy później znajdzie coś wymarzonego. Klienci oprócz standardowych budynków wybierają coraz częściej także projekty domów do zabudowy bliźniaczej. To rozwiązanie jest znane od wielu lat, ale dzisiaj z powrotem zaczyna wracać jego popularność, warto zatem poznać jego zalety i wady.

W pierwszej kolejności bliźniaki mają jedną wspólną ścianę, lecz są dwoma oddzielnymi lokalami mieszkalnymi. Także działka jest podzielona na dwie mniej więcej równe części, i przeważnie każda będzie miała oddzielną bramę wjazdową i ogrodzenie. Tego typu konstrukcja pozwala przede wszystkim na niemałe oszczędności, związane zarówno z kupnem działki, jak również postawieniem budynku.

Jedna wspólna ściana oznacza mniejszą ilość potrzebnego materiału, ale też znacznie mniej robót wykończeniowych czy budowlanych. W skali całej inwestycji będzie to miało przełożenie nawet na kilkanaście procent oszczędności, co w przypadku obecnych cen może już dać całkiem konkretną kwotę. Następne oszczędności mogą się pojawić przy późniejszym użytkowaniu, na przykład na mniejszych rachunkach za grzanie czy konieczne remonty to zrobienia. Decydując się na taką opcję należy pamiętać, że stosunkowo mieć się będzie sąsiada. Jeżeli się trafi ktoś mało sympatyczny, to takie sąsiedztwo może być mocno uciążliwe. Ale jeśli z sąsiadem żadnego problemu nie będzie, to ta bliska obecność może się bardzo przydać, na przykład do pilnowania domu podczas wyjazdów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]