Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Czym jest i do jakich celów się stosuje alkohol skażony

Alkohol etylowy większości z nas kojarzy się z rozmaitymi napojami wyskokowymi. Faktycznie wszelkiego rodzaju piwa, wina czy wódki będą go w sobie zawierać między kilka a kilkadziesiąt procent, można też kupić wysoko stężony spirytus. Branża spożywcza jest jednak objęta wysoką akcyzą, która stanowi bardzo ważną część budżetu. Naliczona akcyza podnosi jednak znacząco cenę takiego alkoholu, dlatego też amatorzy mocnych trunków szukają różnych możliwości do tego, aby zorganizować coś tańszego. Produkcja i dystrybucja mocniejszych alkoholi jest również monitowana i kontrolowana, żeby ograniczyć ryzyko jakiegoś oszukiwania. Jednak zastosowanie etylowego alkoholu jest znacznie szersze, dlatego też dostępna jest przemysłowa jego odmiana. Aby taki alkohol etylowy skażony nie mógł się nadawać do spożywania, to do niego są dodawane specjalne związki.

Przeważnie do tego jest stosowany aceton, eter, alkohol izopropylowy, ale nasze przepisy pozwalają też użyć innych związków. Co istotne, taki alkohol nie jest niebezpieczny, a jedynie po spożyciu daje bardzo nieprzyjemne objawy. Dlatego też nie ma ryzyka, że jeżeli się znajdzie na niego jakiś amator, to mu się stanie coś poważnego. Obrót skażonym spirytusem także jest bardzo dokładnie monitorowany, i jego wytwórcy objęci są kontrolą odpowiednich urzędów. Z właściwości alkoholu etylowego korzysta wiele branż.

Jego skażenie nie będzie przeszkadzało w tych zastosowaniach i jest w pełni bezpieczne dla ludzi. W związku z tym że ten związek jest dobrym rozpuszczalnikiem tłuszczów, to można go często spotkać w rozmaitych środkach do odtłuszczania i czyszczenia powierzchni. Kosmetyczna branża stosuje go powszechnie do produkcji perfum, odświeżaczy powietrza i różnych innych produktów kosmetycznych. Spotkać go też można w różnego rodzaju rozpuszczalnikach, stosowanych w przemyśle budowlanym, motoryzacyjnym czy drukarskim, stosowany jest także do produkowania lakierów i farb. Kierowcy spotkają alkohol skażony w płynach do spryskiwaczy, gdyż nie zamarza on w niskich temperaturach.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]