Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

W jaki sposób zadbać o dom drewniany oraz ochronić go przed uszkodzeniem?

Szkice domów drewnianych muszą uwzględniać ich zabezpieczenie w przyszłości, przed niszczycielskim przedsięwzięciem ognia, bo drzewo materiałem, który łatwo daje się spalić. Z tego też względu projekty domów drewnianych powinny sprawdzić jak zachowuje się drewno pod wpływem dużej temperatury. W skutku wzrostu temperatury zachodzi rozkład chemiczny drzewa, jaki w obecności tlenu jest procesem spalania, a w środowisku beztlenowym przebiegiem koksowania.

Działanie wzrastającej temperatury w środowisku utleniającym prowadzi do rozkładu drewna. Projekty domów drewnianych w tym procesie wyróżniają parę faz – domki z drewna całoroczne. Pierwszą z nich jest faza wstępna, zwana również bezpłomieniową. Podczas jej trwania następuje wysychanie oraz wydzielanie się lotnych substancji i artykułów rozkładu drzewa. Drugą jest faza główna, podczas jakiej następuje zapalenie się produktów rozkładu drewna oraz rozprzestrzenienie się płomieni przez palne gazy. W ostatniej końcowej fazie, następuje spalenie trwałych produktów rozkładu drewna oraz ich spopielenie.

Budynek drewniany ma to do siebie, że jest banalny w montażu oraz nietrudno sobie z nim poradzić w sprawach typowo konstrukcyjnych. Ważnym szczegółem jest jednak słuszny fundament, na jakim będziemy w stanie dokonywać dalszych elementów budowy aż do powstanie całości. Domy z drewna powinny być umieszczane na rudymencie betonowym. Nie ma tu miejsca na przeróżne, nowoczesne techniki. Musimy adekwatnie zorganizować oraz przemyśleć całość konstrukcji, także pod względem finansowym.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]