Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Jak zadbać o ogród? Eliminacja szkodników

Każdy z nas lubi siedząc w ogrodzie, czy na łące patrzeć na barwne, delikatne motyle, unoszące się nad kwiatami, roślinami. Towarzystwo motyli świadczy o czystości danego terenu, o ekologicznych uprawach – tam gdzie użytkowana jest chemia, nie uświadczymy tych ślicznych owadów.

Na terenach Polski, w różnych rejonach występuje około 150 rodzajów motyli dziennych, a by ich mieć jak najwięcej w swoim ogrodzie wystarczy zastosować niezwykle proste zabiegi. Motyle żywią się nektarem kwiatów, musimy w związku z tym tak dopasować rośliny, aby motyle najzwyczajniej w świecie miały co jeść. Motyli krzew to roślina ukochana przez motyle, jej zapach oraz gigantyczna ilość nektaru zwabia motyle z odległych kierunków.

Pierwiosnki, prymulki, to rośliny, które jako pierwsze zakwitają na wiosnę, a motyle wybitnie ochoczo korzystają z ich nektaru – w przeciwieństwie do szkodników rodzaju likwidacja gniazda szerszeni i os. Aksamitki, goździki, astry, bez, maciejka też wabią tych ładnych gości. Ze względu na fakt, iż wiele owadów, w tym motyle, rozmnażają się na roślinach, a ich larwy żywią się nimi – w tym stadium rozwoju stają się szkodnikami. Najważniejszym sposobem jest wydzielenie części ‘dzikiego ogrodu’, w jakim nie tylko motyle, jednakowoż i inne owady znajdą miejsce dla swojego potomstwa. Pospolite mlecze, koniczyna, pokrzywa są doskonałe w tym celu. Nie wystarczy tylko posadzić kwiatki. Należy o nie dbać. Kiedy z chmur nie pada deszcze. Gospodarz musi zająć się ręcznym polewaniem. Prowadzenie ogrodu nie jest sprawą prostą.

Należałoby jest wcześniej zasięgnąć wiadomości, jakie ułatwią nam zagospodarowanie powierzchni. Każde drzewko i kwiatek ma swoje zachcianki. Nie wszystkie kochają być polewane rozległą ilością wody. Gleba tutaj też odgrywa duże znaczenie. Bywają sytuacje, kiedy powinniśmy zamówić ziemie, która zagwarantuje naszej klarownej roślinności prawidłowy rozwój oraz przetrwanie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]