Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Skip to content Skip to footer

Schematy strojne wyszywane na firankach – jakie ozdoby do domu wybrać?

Istnieją różnego typu materiały, jakie wykorzystujemy w naszym domu. Są to przeróżnego rodzaju tkaniny, plecionki, czy koronki będące elementem wpływającym na estetykę wnętrz. Jakimś z nich mogą być firany. Istnieje wiele rodzajów tego typu tkanin. Inaczej zwykle wyglądają takie firany pokojowe, a jeszcze inaczej nowoczesne osłony wykorzystywane w kuchni. Istnieją na przykład firany sznurkowe z przędzy nabłyszczanej, które jesteśmy w stanie także zapinać żabkami, jak też nasuwać na karnisz, kiedy taka tkanina wykończona jest specjalnym „tunelem”.

Wolno wyróżnić tak jak firanki przędzone, jak i haftowane, jakie wykonywane są na ogół z woalu. Woal jest materiałem niezmiernie cienkim, przeglądającym oraz ma tak zwany włoskowo-wątkowy splot. Fabrykuje się go z bawełny, określonego typu mieszanek, i włókien sztucznych. Następują także niekiedy firany balkonowe, które mogą się składać z dwóch części.

Jedna z nich zasłania drzwi na balkon oraz sięga ona od sufitu, aż do podłogi, tudzież jej druga część przykrywa jedynie przy-balkonowe okno. Co do zasłaniania, to firanka służy także do zakrycia grzejnika. Egzystuje pojęcie branży dekoratorskiej, czy też dekoracyjnej. Wiadomym jest fakt, że jej zadaniem jest uformowanie danego elementu, lub ewentualnie również wpłynięcie na niego w sposób pozwalający ogłosić, iż poprawił on estetykę danego materiału. Pracą mającą prosty wpływ na ozdabianie zajmują się pojedyncze postaci, lub także wyspecjalizowane korporacje.

Przykładem mogą tu być firanki, które wykonywane są z takich materiałów, które pozwalają na dowolne rozwiązania dekoracyjne, będące wynikiem wyszywania i tkania wszelkiego typu wzorów. Występuje tutaj pełna dowolność zarówno form dekoratorskich, jak oraz barw, choć w wypadku firanek przewagę posiada kolor biały. Również wykończenia takich tkanin mają wpływ na końcowy efekt wyszycia takiej firany, albowiem może ona posiadać jakiś określony, wyhaftowany, czy wyszyty brzeg o określonym kształcie, kolorze, czy przy użyciu jakiegoś wyjątkowego wzoru. Bywają też krótkie firaneczki, które zwykle mocuje się w oknach kuchennych i na przykład przewiązuje się je opaską u dołu, czy też w połowie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj swój komentarz

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]